chat radyo sohbet odaları online müzik dinleme chatradyo.com

Yazar: Golqe Tarih: 31 Aralık 2023

Milyonlarca kişinin haber almasını sağlayan radyo, 19. yüzyılın sonlarına doğru icat edildi. Türkiye’nin radyoculuk serüveni ise ilk olarak 1927’de başladı.
Televizyonun, internetin olmadığı zamanlarda insanlar haberleri, gündemi, yurtta ve dünyada olan biteni radyodan takip ediyordu. Önemli bir olayda herkes radyoya kulak kesilirdi. Evde, işte, kahvehanede… Her yerde radyo dinleniyordu.

Radyo, hala en etkili kitle iletişim araçlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Milyonlarca insana haber alma imkanı sağlamaktadır.

Türkiye’nin radyo yayıncılığı serüveni 1927’de başladı. Takvimler 6 Mayıs’ı gösteriyordu ve İstanbul Radyosu’ndan o tanıdık ses, Eşref Şefik’in anonsuyla başlayan serüven hız kesmeden devam etti. Aradan bir yıl geçtikten sonra Ankara Radyosu da ilk yayını yaptı.

Türkiye’de 1960’tan sonra 8 ilde “İl Radyoları” kuruldu.

Radyolar, 8 Eylül 1936’da PTT’ye devredildi. PTT’ye devredildikten sonra vericisi güçlendirilen Ankara Radyosu, 28 Ekim 1938’de resmen işletmeye açıldı.

Yayınlarına bir süre ara veren İstanbul Radyosu’nun Sirkeci’de başlayan hikayesi, 1949’da Harbiye’de devam etti.

1960’tan sonra 8 ilde “İl Radyoları” kuruldu. Radyo yayınları, 1964 yılından itibaren TRT bünyesinde devam etti.

1974 yılında, TRT’nin merkez ve bölge radyolarının birleştirilmesiyle TRT-1, TRT-2 ve TRT-3 radyo yayınları oluşturuldu.

Yıllar ilerledikçe, radyo yayınları daha geniş kitlelere ve alana ulaştı.

Sanal radyo aleminde gelişmeleri göz önüne alarak chat radyo sunucusunu açmış bulunmaktayız. Günlük koşturmaca sonucunda ruhen ve bedenen oluşan yorgunluğu atmak için chat radyo online radyo dinlemek ve sevdiklerinize şarkılar şiirler armağan etmek için chatradyo.com sitesine giriş yaparak birbirinden kaliteli dj ve yayın akışını takip edip ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Kahve keyfi eşliğinde güzel dakikalar yaşayabilirsiniz. Chat radyo, radyo dinlemenin yani sıra sohbet etmenin tadını almak ve birbirinden eğlenceli oyunlar oynamak için chat radyo sohbet ve radyo dinleme imkanları sunmaktayız. Yurt içi ve yurt dışından girişlerimiz de mevcuttur. Bu konuda ekstra herhangi bir ücret de ödenmesi gerekmemektedir.
İnternetin olduğu her ortamda chatradyo.com yazarak sohbet ortamına katılabilir ve radyo kanalından istek isteyebilirsiniz
Bunun için sunucuya giriş yapıp herhangi bir rumuz alarak radyo dinleyip sevdiklerinize sesinizi duyurabilirsiniz.
Chat radyo tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet sunmaktayız.

 

chat radyo sohbet odaları online müzik dinleme chatradyo.com
Bir cevap bırakın.